Kommenteeri

Sõrmustepadi eluslilledest

Sõrmustepadi on pruutpaaride seas üsna nõutud asi. Sõrmuste alus on ilusaks ja efektiivseks alternatiiviks harilikule ehtekarbile ning harmoneerub ülejäänud pulma stilistikaga ja jääb piltidel kena.
Eluslilledest sõrmusepadi tehakse glamelia tehnikas, mis lihtsalt öelduna tähendab seda, et lillel eemaldatakse kroonlehed ning seatakse uuesti kokku üheks suureks õieks. See tehnika pärineb teise maailmasõja ajast, mil väga ilus ja hinnatud lill kameelia ei olnud saadaval. Algupärased glamelia'd tehti gladioolidest. Nende kahe lille nime kokkusulamisel sündiski nimetus glamelia.

Kameelia lill. Allikas: Google
Kameelia lill. Allikas: Google
Glamelia tehnikas sõrmuste alust saab teha gladioolide, rooside, liiliate kroonlehtedest, aga ka näiteks tsümbiidiumorhideest. Võib kasutada vaid ühe liigi kroonlehti või mitme liigi kroonlehti koos.

Praktilise poole pealt on selline sõrmusepadi üllatavalt vastupidav. Kasutatakse ainult vett täis joonud lillede kroonlehti ning kroonlehtede vahele kogunevad mikropiisad, mis neid niisutavad piisavalt, et selline sõrmusepadi terve pulmapäeva vastu peab. Kinnises plastkarbis külmkapis hoituna säilib glamelia isegi kuni nädala.

Lisa kommentaar

Email again: